TEDxGaziUniversity

KONUŞMACILAR 23'

ALTUĞ TÜRKDALI

Kasım 1983 tarihinde Ordu şehrinde doğan Altuğ Türkdalı, girişimcilik ve eğitim alanına olan tutkusuyla dikkat çeken çok yönlü bir bireydir. Endüstri mühendisliği diplomalı ve girişimcilik & inovasyon alanında yüksek lisans derecesi bulunan Altuğ, kendine özgü bir yol çizmiştir. Şu anda, saygın bir eğitim ve danışmanlık şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Bu rolünün yanı sıra, uluslar arası bir dış ticaret danışmanlığı şirketinin de ortaklığını yürütmektedir. Altuğ, global bir organizasyon olan Junior Chamber International (JCI) derneğinde aldığı yerel, ulusal ve uluslararası düzeydeki çeşitli liderlik görevleri ile toplumun olumlu gelişimine ve liderlik profillerine de katkılar sağlamaya devam etmektedir. Kurumsal ve organizasyonel çabalarının ötesinde, geleceğin girişimcilerine mentorluk yapmakta ve bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır.
BERAT KUZU
Berat Kuzu, 1988’de Ankara’da doğdu. Lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde Pazarlama eğitimi aldı. Eğitimini tamamladıktan sonra yeteneklerine güvenerek “Bu Kafa Fikir Atölyesi” adlı şirketini kurdu. Şirketi, prodüksiyon, dijital varlık üretimi ve iletişim stratejileri üzerinde çalışarak 360 derece pazarlama faaliyetleri üretmektedir. Berat Kuzu, Türkiye Odalar Borsalar Birliği Kreatif Endüstriler Meclis Üyeliği’ne seçildi ve 2 dönemdir Meclis üyesi olarak sektörün sorunlarını çözmek ve ülke çapındaki geleceğine katkı sağlamak için çalışmaktadır. Ayrıca, 2022’den beri Ankara Ticaret Odası Meclis Üyeliği ve Yaratıcı Endüstriler başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Berat Kuzu, yapay zekanın ülkemizdeki politikaları için çalışma yapan AIPA’nın da üyesidir. Pazarlama, iletişim, etkinlik ve yatırım alanlarında faaliyet göstermektedir ve Ankara, İstanbul ve Londra şehirlerinde bulunmaktadır.

CAN LOUIS STOTESBERY

1992 yılında South Carolina’da doğdu. Annesi Türk, babası Amerikalı olup hayatının farklı dönemlerini iki ülkede de sürdürdü. 2010 yılında Amerika/Minnesota’da seçmeli sağlık/tıp bölümünde dersler almaya başladı ve eş zamanlı olarak abisi Alex ile sahne alıp müzik yapmaya başladı. 2013 yılında Türkiye’ye taşınıp Yeditepe Üniversite’sinde Fizyoterapi bölümüne yerleşti. 2018 yılında bölümden mezun olup “3Y1T” YouTube kanalında içerik üretmeye başladı. Bununla beraber sosyal medya alanında kendi kanalında içerikler üretip birçok program ve organizasyonda yer aldı. “Yalan Dünya”, “Gelsin Hayat Bildiği Gibi” gibi dizilerde konuk oyuncu olarak rol aldı. 2018 yılında “She’s A Cat” adlı ilk parçasını Türkiye’de yayınladı ve bugüne kadar 6 tane daha Türkçe parçasını yayınladı. En son yayınladığı parça “Ben Yalnız Bir Adamım” adlı parçadır.

Accordion Tab Title 1

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Optio, neque qui velit. Magni dolorum quidem ipsam eligendi, totam, facilis laudantium cum accusamus ullam voluptatibus commodi numquam, error, est. Ea, consequatur.

Accordion Tab Title 2

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Optio, neque qui velit. Magni dolorum quidem ipsam eligendi, totam, facilis laudantium cum accusamus ullam voluptatibus commodi numquam, error, est. Ea, consequatur.

Accordion Tab Title 3

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Optio, neque qui velit. Magni dolorum quidem ipsam eligendi, totam, facilis laudantium cum accusamus ullam voluptatibus commodi numquam, error, est. Ea, consequatur.

MELİKE İPEK YALOVA
29 Nisan 1984 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde, yüksek lisansını Roma Sapienza Üniversitesi’nde Uluslararası Politika ve Kriz Yönetimi alanında İtalya’da tamamladı. Oyunculuk kariyerine tüm dünyada izlenen Muhteşem Yüzyıl (2011) dizisinde canlandırdığı Princess Isabella Fortuna karakteriyle başlayan Yalova, Karadayı (2012), Hayat Şarkısı (2016), Çember (2017), İnsanlık Suçu (2018) dizilerinde rol aldı. Bir Zamanlar Çukurova’da (2019) Doktor Müjgan karakterine hayat verdi. Beyazperdeye adım attığı Can Feda (2018) filminde ve Mahkum (2021) dizisinde başrolde yer aldı. Ekranların dışında sahnede de seyirciyle buluşan Melike İpek Yalova, Şarkılar Seni Söyler (2018) müzikalinde Türkan Şoray’a hayat verdi. Oyunculuğun yanında yazıyla da ilgileniyor ve kendi senaryoları üzerinde çalışıyor.
Murat Genç
İzmir’de doğan Murat Genç, Uludağ Üniversitesi kimya bölümü mezunu olmasına rağmen bu alanda ilerlemeyip tiyatro ve dizi oyunculuğu yapmayı tercih etmiştir. 2013’de kendi tiyatrosunu kuran Murat Genç, hem oyun yazarlığında hem de oyunculukta hızlı ilerleyip kendine yer edindi. 2018 senesinde Instagram ve YouTube’da burçlarla ilgili komedi videoları çekmeye başlayan oyuncu kısa sürede milyonlara ulaşmayı başardı. Hala sosyal medya içerik üreticisi olarak hayatına devam eden oyuncu stand up gösterilerine de devam ediyor. TEDX GaziUniversity
NEFİSE SHABAN DOĞRUSÖZLÜ
Makedonya’da psikoloji bölümünden üniversite birinciliği ile mezun olduktan sonra Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans, staj ve süpervizyonlarını tamamlayarak Klinik Psikolog uzmanlık ünvanına sahip oldu. 2019 yılından beri çeşitli vakalarla çalışma fırsatı buldu. Eğitim sürecinde İngiltere, Avusturya, Polonya ve Slovakya gibi ülkelerde çeşitli deneyimler edindi. Bilim dünyasında önemli bir yere sahip olan Prof. Dr. Timothy Jordan’ın danışmanlığında bilişsel psikoloji alanında araştırma ve öğretim asistanlığı görevini üstlendi. 4 uluslararası kongrede makale sunumu yapmıştır. Ruh sağlığı alanında farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli sosyal medya platformlarında içerik üretmektedir. Tiktok platformunda eğitim kategorisinde en iyi 2. içerik üreticisi ödülüne layık görüldü. Uluslararası bilimsel geçerliliği olan Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR, Şema Terapi, Diyalektik Davranış Terapisi, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Gottman Çift Terapisi terapi yöntemlerinin eğitimini almıştır.

NEJLA KILINÇ

Dr. Nejla Kılınç, 1989 yılında ODTÜ’den Şehir Plancısı olarak mezun oldu. TODAIE’den yüksek lisans derecesine sahiptir. 2011-2012 yıllarında Kassel Üniversitesi’nde (Almanya) doktora tez araştırması çalışmalarında bulundu. Doktora derecesini 2018 yılında Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nden aldı. 2013 yılında kendi mekansal planlama şirketi Ufuk Planlama’nın kurulmasına kadar, 20 yıl boyunca kamu sektöründe şehir plancısı ve yönetici olarak çalıştı. Mesleki uygulamalarının yanı sıra akademik kariyerine yurt içi ve yurt dışı üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak da devam etmektedir. 2019-2022 yıllarında Kassel Üniversitesi’nde konuk araştırmacı olarak bulundu. 2021-2022 yıllarında Kassel Üniversitesi Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar Bölümü’nde ‘Çevre Yönetimine Multidisipliner Planlama Yaklaşımları’ dersini verdi. 2022-2023 yıllarında Kassel Belediyesi ve Yabancılar Meclisi’nin desteklediği ‘Kamusal Alan Kullanımının İlk Kuşak Türk İşçilerinin Uyumuna Etkisi’ konulu proje çalışmasını koordinatör olarak yürüttü. Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı kapsamında 30’un üzerinde AB projesine danışmanlık yaptı.
SEVİM SEDA YAMAÇ
Doç. Dr. Sevim Seda Yamaç lisans derecesini Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Mühendisliği programı Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümünden almıştır. Ardından, İtalya’daki Bari Akdeniz Tarım Enstitüsünde (CIHEAM/IAMB) burs kazanmış olup aynı enstitüde Arazi ve Su Kaynakları: Sulu Tarım alanında yüksek lisans derecesini tamamladı. İtalyan Hükümetinden aldığı doktora bursuyla kariyerine Milano Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak devam ederek aynı Üniversitede doktora derecesini Tarımsal Ekoloji konusunda aldı. Doktora eğitimini tamamladıktan sonra Doktora Sonrası Araştırma Bursu alarak araştırmalarına Almanya’da Bonn Üniversitesinde devam etmiştir. Daha sonra ülkesine dönme kararı alan Yamaç, şu an öğretim üyesi olarak görev aldığı Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinde çalışmaya başlamıştır. Kendisi halen multidisipliner ve uluslararası araştırma gruplarıyla işbirliği yaparak, ulusal ve uluslararası projelerde aktif olarak görev almaktadır.

KARDELEN ŞEYMA ERDEM 

Kardelen Şeyma ERDEM 1996 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İstatistik Bölümünde 2019 yılında tamamlamıştır. 2020 yılında yine Gazi Üniversitesi İstatistik Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine başlamıştır. İstatistiğe olan ilgisi, verileri anlamaya ve anlatmaya olan merakı Kardelen’i makine öğrenmesi ve veri bilimi alanına yöneltmiştir. Kariyerine özel bir danışmanlık şirketinde başlayan Kardelen şu anda TÜBİTAK’ta Veri Bilimi Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Öğrendiklerini aktarmayı ve anlatmayı sevmesi kardelennerdem.com ‘da blog yazıları yayınlamasının önünü açmıştır. Veri bilimini elinin yetiştiği her yere uygulayabilme heyecanı ve coğrafi verilere ilgisi uzaktan algılama uygulamaları üzerinde çalışmasına vesile olmuştur. Veri bilimi üzerine çeşitli çalışmaları bulunan Kardelen, BTK Akademi olmak üzere çeşitli kurum, kuruluş ve topluluklarda aktif olarak İstatistik, Python, Veri Bilimi ve Google Earth Engine eğitimleri vermeye devam
ŞÜKRÜ TORUN
Prof. Dr. Şükrü Torun tıp ve nöroloji uzmanlık eğitimlerini Hacettepe ve Eskişehir Osmangazi Üniversitelerinde tamamlamıştır. Nöropsikososyal bozukluklar ve dil-biliş-müzik-beyin ilişkileri konusundaki araştırma ve uygulamalarını uzun yıllardır sürdüren Torun, Anadolu Üniversitesinde Dil ve Konuşma Terapisi Bölüm Başkanlığı, Müzik Terapisi Anabilim Dalı Başkanlığı (Kurucu), Enstitü ve Fakülte yönetim kurulu, Çocuk Üniversitesi, Uygulamalı Eğitimde İnsan Bilgisayar Etkileşimi Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu ile Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği Kurulu üyeliği gibi çeşitli görevler yapmıştır. Türk Nöroloji Derneğinin ‘Demans-Davranış Nörolojisi’, ‘Nörolojik Hastalıklarda Yaşam Kalitesi’ ve ‘Nörorehabilitasyon’ gibi çalışma gruplarında da yer alan Şükrü Torun, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yetkilendirdiği müzik terapisi uygulayıcısı ve ilk resmi Müzik Terapi Ünitesinin kurucusudur. Son yıllarda çalışmalarını transdiyagnostik bir yaklaşımla geliştirdiği Nörokreatif Müzik Terapi uygulamalarının yanı sıra ağ ve sistem nörobilimi temelli eğitim ve müdahale tasarımları ile uluslararası proje faaliyetleri üzerine yoğunlaştırmıştır.
TİMUR VEYSEL DOĞRUOK
31 Ekim 1985 doğumlu Timur Veysel Doğruok, İstanbul Üniversitesi’nde Master of Business Administration (MBA) eğitimini sürdürmektedir. 2012’de Türkiye’de rejeneratif tip alanında tıbbi cihaz üretimine öncülük eden T-LAB’ı kurarak bu alanda önemli bir rol üstlenmiştir. Türkiye’de bu alanda ilk tıbbi cihaz olarak sertifikalandırılan T-LABPRP Kit’i geliştirmiş ve T-LAB ile birlikte kurduğu ekiple 70’ten fazla ülkeye ihraç etmiştir. Ayrıca yüksek verimli SVF Kit protokollerini geliştirip, tanıtmıştır. 10 yılı aşkın süredir rejeneratif tip alanında ürünler ve protokoller geliştirirken, Uluslararası Kök Hücre ve Rejeneratif Tip Derneği üyesi olmuş, IMCAS Kongresi’nde yaptığı konuşmalarla IMCAS Academy tarafından onurlandırılmıştır.
TOLGA İLDAŞER
2012 yılında Lojistik Müdürü olarak Arena’ya katılan Tolga İldaşer, 1996 ile 2011 yılları arasında kâğıt, otomotiv, perakende ve lojistik gibi farklı sektörlerde Mühendis, Orta Düzey Yönetici ve Üst Düzey Yönetici olarak görev yapmıştır. Arena bünyesine katıldığı 2012 yılından bugüne kadar, Lojistik Müdürü, Lojistik ve Teknik Servis’ten sorumlu Direktör pozisyonlarında çalışmıştır. Tolga İldaşer, Ocak 2019 tarihi itibariyle Operasyon Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmış olup, Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunudur.