TEDxGaziUniversity

HAKKIMIZDA

TED nedir?
TED, “Teknoloji, Eğlence ve Tasarım” kelimelerinin ilk harflerinden oluşan bir kısaltmadır. TED, dünyanın dört bir yanından düşünce liderlerinin, uzmanların ve önemli yaratıcıların yer aldığı bir dizi kısa, etkili konuşmadır. TEDx etkinliklerinin amacı, yerel düşünce liderlerini, sanatçıları ve uzmanları bir araya getirerek, topluluklarına ilham vermek ve fikirleri paylaşmak için bir platform sunmaktır.

TEDx nedir?
TEDx, bağımsız TED organizasyonlarına platform sağlayan bir girişimdir. “X” harfi bağımsız kuruluşları ifade etmektedir. TEDx etkinlikleri yerel toplulukların, üniversitelerin ve kuruluşların kendi TED konuşmalarına ev sahipliği yapmalarına olanak tanır. TEDx etkinliklerinin amacı yerel düşünce liderlerini, sanatçıları ve uzmanları bir araya getirerek topluluklarına ilham verecek ve fikirleri paylaşacak bir platform sağlamaktır.

TEDxGaziUniversity nedir?
TEDxGaziUniversity, Gazi Üniversitesi öğrencileri tarafından düzenlenen bağımsız bir TEDx etkinliğidir. TEDxGaziUniversity, Gazi Üniversitesi’nde çeşitli konularda verdiği derslerle yeni fikirler sunup, öğrencilere ve katılımcılara ilham vermektedir. Bu etkinlik yerel topluluktaki düşünce liderleri ve yaratıcılar için bir platform sağlar.

TEDxGaziUniversity Ekibi