TEDxGaziUniversity

İLETİŞİM

Sosyal Medya Adreslerimiz

Mail Adresimiz

Adres

Mimar Kemaleddin Salonu
Gazi Üniversitesi Rektörlük Binası
06500 Beşevler / ANKARA

Mesajınızı İletebilirsiniz

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

ULAŞIM

Yüksek Hızlı Tren (YHT) Garı’ndan ulaşım:
Yaklaşık 600 metre mesafe yürünerek Maltepe Ankaray (Yeşil hat) durağına ulaşarak AŞTİ güzergâhına doğru raylı sistem kullanılır ve Beşevler durağında inilerek yaklaşık 1 km yürünebilir. Ayrıca YHT Gar’ı önünden Gazi Mahallesi istikametine doğru giden tüm mavi minibüsler kullanılabilir. YHT Garı önünden binilen mavi minibüslerden Ankara Gazi Mustafa Kemal Hastanesi önünde inilerek Rektörlük Kampüsü’ne ulaşılabilir. YHT Garı önünden hareket eden ve Rektörlük Kampüsü’ne yakın noktalardan geçiş yapan, EGO otobüs hatları da şu şekildedir: 157, 220-7, 542, 542-1.

AŞTİ’den ulaşım:

AŞTİ’den Ankaray (Yeşil hat) ile Rektörlük Kampüsü’ne ulaşmak istendiğinde Beşevler durağında inilmeli ve yaklaşık 1 km yürünebilir. Bununla birlikte AŞTİ’den hareket eden ya da bu güzergâhtan geçmekte olan, EGO otobüs hatları da şu şekildedir: 157, 506-2, 513-2, 518-2, 519-2, 543-2. Ayrıca AŞTİ’nin önü, Mevlana Bulvarı Ankamall (Samsun yolu) istikametine doğru hareket eden tüm mavi minibüsler Rektörlük Kampüsü önünden geçmektedir. Mavi minibüs kullanılması halinde Sabancı Kız Öğrenci Yurdu ya da Etiler Ordu Evi önünde inilerek Rektörlük Kampüsü’ne 250 metre yürüme mesafesinde ulaşım sağlanabilir.
Havalimanı’ndan ulaşım:
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Havaş ve BelkoAir otobüsleri her yarım saatte bir şehrin farklı güzergâhlarına da uğrayarak son durak AŞTİ’ye ulaşmaktadır. Bu güzergâhlar 35 ile 45 km arasındadır ve toplam ulaşım süresi ortalama (şehir içi trafik yoğunluğuna bağlı olarak) 60 dakikadır. Havalimanından AŞTİ’ye ulaşım sağlandıktan sonra yukarıda tarih edildiği gibi AŞTİ’den Rektörlük Kampüsü’ne bir çok farklı yöntemle ulaşım sağlanabilir.